Můj život bez odpadu

Fotografická soutěž pro lidi pobývající v Olomouci

Stále více lidem nestačí odpad jen třídit. Snaží se žít tak, aby po nich zůstávalo minimum odpadu. Ať už k nim patříte, nebo chcete jen vyzkoušet jeden malý krůček, pojďte se s ostatními podělit. Pořiďte fotografie a pošlete nám je s názvem, či krátkým komentářem.

Jde nám tedy o situace z vašeho života nebo místa v Olomouci a blízkém okolí, které souvisí s minimální produkcí odpadu. Do soutěže ale patří vše, co souvisí se snahou omezit množství odpadů – nechceme omezovat nápady.

Pořádá Sluňákov, Odbor Životního prostředí Magistrátu města Olomouce a Technické služby města Olomouce, a.s.

Přidejte se k události na facebooku.

kategorie

A) Příběh: Tři navazující fotografie, které tvoří cyklus nebo malý příběh, který doplníte krátkým názvem. Označte správné pořadí fotografií.
B) Estetika: Jediná fotografie s názvem, kterou lze doplnit krátkým textem (do pěti vět). Text je nepovinný, slouží pro vysvětlení návštěvníkům výstavy a také pro orientaci hodnotitelů.
C) Kategorie pro autory do 15 let: Formát volitelný – Příběh nebo Estetika.

Fotografie pošlete do 8. dubna 2018 na e-mail
s předmětem „Můj život bez odpadu“ s uvedením:

–  jméno autora
–  kategorie
–  název a označení pořadí fotografií v případě Příběhu
–  text (nepovinně) v případě kategorie Estetika

hodnocení

Dva nejlepší snímky z každé kategorie vybere komise složená ze zaměstnanců a dobrovolníků Sluňákova, OŽP MmOl a TSMO, a.s. Budeme hodnotit estetický dojem i nápad/myšlenku v souvislosti s tématem soutěže. V kategorii Příběh budeme klást větší důraz na nápad/myšlenku, v kategorii Estetika budeme klást větší důraz na estetiku fotografie.

odměny za umístění

700 Kč + jedna z věcných cen dle vaší volby:

1) poukaz 300 Kč na nákup v bezobalovém obchodu
2) moderní lahev na pití
3) poukaz 400 Kč na služby kadeřnictví Zelená hlava
4) odpolední projížďka na raftu pro 6 lidí
5) nocleh na Sluňákově se snídaní v Rajské zahradě

výstavy

Fotografie vyvoláme nebo vytiskneme na velikost A4 (v případě Příběhu budou tři fotografie na jednu A3) a vystavíme v prostorách informačního centra na Sluňákově v Horce nad Moravou. Vítězné snímky vystavíme také ve stanu na Ekojarmarku na Horním náměstí v Olomouci 1. května 2018.

inspirace

Pokud rozumíte tématu soutěže, nemusíte číst dál. Pro ty, kteří to uvítají, uvádíme drobnou inspiraci. Neradi bychom tím však téma zužovali.

Najděte místa v Olomouci, kde lze nakupovat nebo využít nějakou službu s minimálním množstvím odpadu.
Poukažte na šetrné chování vaší firmy, zaměstnavatele, obce…
Jsme zvědaví na vaše praktické vychytávky v domácnosti, ze zaměstnání, na cesty…
Zkuste zvláštní kategorie jako „věc, kterou jsem si nepořídil“, „Můj nejlepší Bazarový úlovek“ nebo zjistěte, co je znamená v Olomouci Freeshop.
Víte, že v Olomouci najdete bezobalový obchod s potravinami? A hned vedle kadeřnictví s bezobalovou drogerií.
Vyzkoušejte, jak chutná zelenina z bedýnkového prodeje přímo od farmářů nebo zajděte okusit atmosféru tržnice nebo Farmářských trhů.