Marshall Malinovsky,

Normální rock ze střední Moravy. V roce 2007 se po delší hudební odmlce spojila trojice zkušených muzikantů a založila olomoucko-hranickou skupinu v klasickém složení kytara, basa, bicí. Příchodem zpěvačky-houslistky a rozšířením o druhou elektrickou kytaru a klávesy se kapela přejmenovala a ustálila v dnešní podobě. Hudební pohled skupiny na svět vychází z rockových kořenů šedesátých let, tento „chlapský“ přístup (zachycený i v lehce ironickém názvu souboru) se mísí s přirozenou lyrikou zpěvačky, vycházející z její folkrockové minulosti. Kapela Marshall Malinovsky produkuje vlastní tvorbu, oscilující od jazzovějších tónů až po rockový drive, a současně hledá inspiraci v řadě známých i polozapomenutých převzatých písní, v repertoáru tak můžete slyšet Mišíka, Dylana, Kalandru, Neila Younga případně hold kytarovému velikánovi Satrianimu. Tyto hudební vlivy zajímavě doplňuje zmiňovaný ženský element. It´s only rock´n´roll, but they like it :-). Skupina podporuje Sluňákov hraním zdarma na jeho akcích, plesech…

www.marshallmalinovsky.cz
Žamboši,

Pravidelný host Sluňákova nejen na Ekojarmarku, ale také kamarádi, kteří Sluňákov podpořili celou řadou svých vystoupení. V minulém roce nadchli i Františka Skálu koncertem v jeho Rajské zahradě v Horce nad Moravou. Žamboši hrají v sestavě kytara, akordeon, bicí a samply. S použitím minimálních prostředků je zvuk kapely plný a „hýbe vnitřnostmi“. Je to současné progresivní akusticko folkrockové trio s písněmi s důrazem na text, emoce a energii. Potřebujete-li přirovnávat, tak v současnosti mají nejblíže asi ke kapelám Traband, čp.8… Za své tři dosud vydané tituly získali dvakrát cenu Anděl v kategorii folk a s poslední deskou byli v nominaci, kde jim prý tato hudební cena unikla jen o pověstné pírko a Anděla získali Bratři Ebenové.

www.zambosi.cz
Tomáš Kočko & ORCHESTR,

Poprvé se Tomáš objevil na EDO kdysi velmi dávno. Doporučil jej Petr Ulrych. Tehdy byl sám s kytarou, ale sebou přivedl i partu Brontosaurů, která pomáhala se stavbou stánků. Kapela je dvojnásobným držitelem ceny Anděl a nyní zažívá další úspěchy s aktuální deskou „Velesu“. Ta se zařadila v loňském roce na maximální počet měsíců do TOP 20 prestižního žebříčku World Music Charts Europe! Kapela žánrově staví na moravské lidové hudbě, kterou ale svým jedinečným přístupem posunuje do neotřelých rovin a utváří osobitý celek, který respektuje své kořeny, ale zároveň reflektuje současnost a široké spektrum posluchačů.

www.kocko.cz
A.M.Úlet,

Hudební skupina z Moravičan, hrající autorský dřevěný pop. Úspěšný pokus o akustický minimalizmus s důrazem na texty Janka Adamce. Jinak kolaborujeme s bluegrassem i rock&blues, holt podle nálady…..

www.amulet.ic.cz/
Lakuna
Vanua2,

Kapela VANUA 2 vznikla na počátku roku 2017 spojením hudebníků z kapel Yannick Tevi band a Blue Effect. Po dvou měsících se k ní přidává kytarista Honza “Ponorka” Ponocný.

vanua2.com/
D.U.B.Music,

D.U.B, nebo také D.U.Bmusic tvoří více jak deset let jádro moravské alternativní hudební scény. Skupina vznikla původně jako hudebně – divadelní společnost, hrající autorskou hudbu prokládanou scénkami, skeči i Cimrmanem. Postupem času začala hudba převažovat a skupině se otevřel širší prostor pro sebeprezentaci. Pro fanoušky natočila dvě demo CD s názvy I, II a nutno dodat, že většina z písniček dávno zlidověla. Třetí řadové CD s názvem „Svačinka“ konečně zabodovalo jak v rozhlasových hitparádách, tak i u kritiky. D.U.B tedy vyrazili na pódia, odkud vládnou nejlépe. „ ..nedokážu přesně charakterizovat styl naší hudby“, říká Ťop – frontman a zakladatel. „ Je to koktejl všech stylů. Namícháme vám funky Mojito, jazzovou Piňa Coladu i rockovou Bloody Mary“..dodává Ťop. Je nutné mu dát za pravdu. Vystoupení D.U.B music bývá elektrizující,.. plné pohody a energie zároveň. Radost z hudby čpí v každém tónu,….a tak není těžké stát se jejich okamžitým fanouškem. Z vlastní zkušenosti….Mladá Fronta 25.3.2007

www.dubmusic.cz/