Genius pocit – dvě romantické krajiny v jednom dnu

Procházka přírodní galerií doplněná návštěvou zaniklého romantického parku kolem Nových Zámků. Podíváme se zcela jinýma očima na známá místa kolem Mladečských jeskyní a Nových Zámků a zkusíme si představit krajinu tak jak o ní přemýšleli krajinní architekti před dvěma sty lety. Srovnání s romantickým parkem nám odpoledne pomůže hlouběji uvažovat o smyslu nově vybudované galerie Domu přírody Litovelského Pomoraví.

průběh

  • trvání 7 hodin (malý výlet, oběd, přestávka, komentovaná prohlídka)
  • pěší trasa 3 km dopoledne +1 km odpoledne, lze přizpůsobit
  • cena 270 Kč/os zahrnuje služby průvodce po celý den a oběd (menu dle domluvy)
  • počet účastníků 18–50, nad 40 účastníků program se dvěma průvodci

Novozámecký romantický areál

Anglický romantický park v Nových Zámcích vystavěli Lichtenšteinové na přelomu 18. a 19. století. Podoba areálu vznikla podle záměru stejných tvůrců, kteří vytvářeli známější a rozsáhlejší prostor v Lednicko – Valtickém areálu. Přestože byl park u Nových Zámků drobnější a je také méně zachovalý, každého návštěvníka překvapí, s jakou silou romantické stavby dodnes působí. Procházka romantickým parkem patří i dnes k největ ším zážitkům při putování jedinečnou přírodou Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví.

 podkova IMG_4426 IMG_4398

Zážitková prohlídka přírodní galerie

Dům přírody Litovelského Pomoraví je unikátní galerie v přírodě a přírodní hřiště, otevřené v Horce nad Moravou. Budeme vám vyprávět příběh galerie v přírodě a přiblížíme jak uvažovali autoři staveb.  Upozorníme na pozoruhodné detaily. Vzpomeneme na historky z výstavby. Budete mít příležitost lépe porozumět geniu loci, které vytvořili František Skála, Miloš Šejn, Miloslav Fekar, Marcel Hubáček a další.