filmy o Sluňákovu

Den snů v živelné krajině – záznam akce duben 2015

 

Dům přírody Litovelského Pomoraví, Mgr. Michal Bartoš, PhD –  cena města Olomouce za rok 2014

Dům přírody Litovelského Pomoraví – Toulavá kamera 4.10.2015 úsek 5:40–9:40

toulavakamera

Příběh Michala Bartoše, zakladatele Sluňákova, Centra ekologických aktivit Olomouce, www.ucimesepribehy.cz

 

Nejvyšší hora na Hané
dokument Víta Janečka, 35 min

 

 otevrenydum
Otevřený dům
Videoarchiv České televize, pořad proStory 2011, 26 min
Mladé pražské studio Projektil se proslavilo zejména originálními a oceňovanými realizacemi univerzitní knihovny v Hradci Králové a budovou Národní technické knihovny v Praze. Do jejich portfolia ale patří i řada dalších staveb a participací ve veřejném prostoru, jakož i obytné domy. Režie Vít Janeček.
Mezi nepřehlédnutelné stavby z dílny studia Projektil patří olomoucký dům ekologické výchovy Sluňákov, který zároveň patří k jedněm z prvních velkých staveb v ČR, které zohlednili energetickou nenáročnost a ekologický provoz. Mimo něj se film věnuje Národní technické knihovně v Praze včetně průhledu do fáze její výstavby a na okraj nahlédneme také do vlastního ateliéru Projektil, který vznikl jako originální vestavba do jednoho ze smíchovských dvorků. Architekti Projektilu se vyznačují tím, že k práci na svých projektech zvou vždy již od počátku další umělce a technology jiných oborů a tato otevřenost pracovního procesu je – byť v jiné rovině – rovněž jednou z charakteristik koncových staveb.

Hledání ekologického myšlení
Dokumentární film Tomáše Škrdlanta, www.tomasskrdlant.info , 2006, 75 min
Film, kterému nebudete rozumět, ale nabídne vám impulsy k vlastnímu hledání. Jen v pochybnostech se ozývá otázka po smyslu. Volná i svévolná koláž dění na Ekologických dnech Olomouc 2005 a 2006. Ve filmu mluví: Zdeněk Kratochvíl, Jan Keller, Václav Koubek (ten zpívá), Zdeněk Neubauer, David Štorch, Jan Zrzavý, Václav Bělohradský, Stanislav Komárek, Miloš Šejn, Václav Cílek, Jiří Sádlo, Jiří Zemánek.

 navratkprirode
Sluňákov – návrat k přírodě
Videoarchiv České televize, pořad Náš venkov, 2009, 17 min