aktivity k odpadům

Volá tapír, třiďte papír!: soutěž ve sběru papíru
Soutěž pro školy ve sběru papíru v rámci kampaně propagující třídění papíru „Jakpak dopad odpad?“
Pro školy které odevzdají nejvíce papíru, máme připravené odměny, pro vítěze putovní pohár. Technické služby města Olomouce, a.s. garantují výhodné výkupní ceny a odměny pro koordinátory sběru a nejlepší sběrače na školách.

podmínky soutěže 2016/17
výsledky 9. ročníku soutěže uzavřené 19. 4. 2017

exkurze na dotřiďovací linku
V Olomouci existuje místo přes které prochází tříděný odpad z barevných kontejnerů ve městě. Pojďte se s námi přesvědčit, co to tu s odpadem provádí a zjistit kam suroviny putují dál. Dotřiďovací linka je 15 minut pěšky ze zastávky tramvaje Pavlovičky–pila. Sraz je na zastávky MHD Panelárna před vstupem do areálu. Exkurze trvá na místě 40 minut a stojí 40 Kč na žáka. Vhodné pro žáky cca od 4 třídy i pro studenty středních škol. Pokud chcete absolvovat exkurzi napište období v roce (např. měsíc), který vám vyhovuje a (ne)vhodné dny v týdnu a my navrhneme termín.

mapka cesty

Odpadová olympiáda
Již tradičně koncem října pořádáme dopolední stezku pro školní kolektivy plnou her a aktivit na téma Odpady. Startujeme u Domu dětí a mládeže v Olomouci a stezka vede přes Bezručovy sady. Na místě bývá k prohlédnutí svozový vůz a ukázky tříděných surovin. Ve volném čase (před startem, po absolvování stezky) je možné vyrobit si ruční papír.

informace pro účastníky: termíny 20. řijna a 3. listopadu 2016

Popeláři v kalendáři: výtvarná soutěž
Nejzajímavější obrázky z letošní výtvarné soutěže budou uveřejněny v odpadovém kalendáři, který připravuje Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce a Technické služby města olomouce, a.s. Pro kalendář vytvořte kolekci 24 obrázků ve formátu A4 na šířku, na kterých bude zpracováno některé z témat, která se týkají nakládání s odpady: svoz odpadů, třídění, kompostování, recyklace…
podmínky soutěže Popeláři v kalendáři (školní rok 2015/16)

sběr oleje na škole
Pusťe se u vás ve škole do sběru oleje. Je to ekologické využití jink problematického odpadu. Firma Makroils nabízí veškerý servis pravidelné odvážení oleje a cenu 5 kč/kg oleje. Podle svých možností, můžete sbírat olej ze školní jídelny, ale také jej mohou přinášet žáci z domácností.

podrobnosti