aktivity k odpadům

Volá tapír, třiďte papír!: soutěž ve sběru papíru
Soutěž pro školy ve sběru papíru v rámci kampaně propagující třídění papíru „Jakpak dopad odpad?“
Pro školy které odevzdají nejvíce papíru, máme připravené odměny, pro vítěze putovní pohár. Technické služby města Olomouce, a.s. garantují výhodné výkupní ceny a odměny pro koordinátory sběru a nejlepší sběrače na školách.

podmínky 10. ročníku soutěže (2017/18)
seznam přihlášenách škol

exkurze na dotřiďovací linku
V Olomouci existuje místo přes které prochází tříděný odpad z barevných kontejnerů ve městě. Pojďte se s námi přesvědčit, co to tu s odpadem provádí a zjistit kam suroviny putují dál. Dotřiďovací linka je 15 minut pěšky ze zastávky tramvaje Pavlovičky–pila. Sraz je na zastávky MHD Panelárna před vstupem do areálu. Exkurze trvá na místě 40 minut a stojí 40 Kč na žáka. Vhodné pro žáky cca od 4 třídy i pro studenty středních škol. Exkurze můžete objednávat bez ohledu na limit počtu programů pro školu, který platí pro ostatní programy Sluňákova. Pokud chcete absolvovat exkurzi napište období v roce (např. měsíc), který vám vyhovuje a (ne)vhodné dny v týdnu a my navrhneme termín.

mapka cesty

Odpadová olympiáda
Již tradičně koncem října pořádáme dopolední stezku pro školní kolektivy plnou her a aktivit na téma Odpady. Startujeme u Domu dětí a mládeže v Olomouci a stezka vede přes Bezručovy sady. Na místě bývá k prohlédnutí svozový vůz a ukázky tříděných surovin. Ve volném čase (před startem, po absolvování stezky) je možné vyrobit si ruční papír.

informace pro účastníky: termíny 19. a 20. října 2017

sběr oleje na škole
Pusťe se u vás ve škole do sběru oleje. Je to ekologické využití jink problematického odpadu. Firma Makroils nabízí veškerý servis pravidelné odvážení oleje a cenu 5 kč/kg oleje. Podle svých možností, můžete sbírat olej ze školní jídelny, ale také jej mohou přinášet žáci z domácností.

podrobnosti