Sluňákov pro školy ve školním roce 2017/2018

Denní ekologické výukové programy

Pro školní rok 2017/2018 jsou již denní programy obsazeny. Můžete se však přes objednávkový formulář přihlásit jako náhradníci a my vás oslovíme v případě uvolnění termínu.  info k přihlašování denních programů.

Pobytové programy

Lze posílat přihlášky pro  školní rok 2018/2019. Podrobnosti k přihlašování pobytů 2018/2019 najdete zde.

Semináře pro pedagogy Pro pedagogy je připravená nabídka seminářů a exkurzí akreditovaných pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). Celkovou nabídku seminářů a podrobnosti k přihlašování naleznete zde.

Camino Portugues očima poutníka přírodovědce Tomáš Krajča

Pěší poutě do Santiago de Compostela se ročně účastní tisíce lidí. Mnoho těchto poutníků pochází i z České republiky a mnohdy se mezi nimi objeví i nějaký ten student z Olomouce. Jenže málokterý poutník už kromě duchovna vnímá na pouti i přírodu a to ne jen obdivováním jejich krás, ale zkoumavým okem přírodovědce.

>>

Nabídka výletů: Genius pocit – Lichtensteinský romantický areál a další.

Organizujete výlety? Připravte nenáročný výlet pro vaše kolegy, přátele skupinu turistů nebo seniorů. Vyražte k nám do Domu přírody Litovelského Pomoraví. K zážitkové prohlídce přírodní galerie nabízíme některý z doplňujících výletů/programů. Například unikátní možnost srovnání galerie Domu přírody s Lichtensteinskou krajinnou kompozicí kolem Nových Zámků. Podrobnosti k výletům.

Uspávání hory

Tradiční akce pro rodiny s dětmi, kdy uložíme areál k pomyslnému spánku. Kolik oveček napočítáme, než hora usne? A jak těžké bude zahnat bubáky a vysvobodit hezké sny? Pojďte se s námi vydat na dobrodružnou cestu do říše snů. Na trasu se můžete vydat v době od 13 do 16 hodin. V rámci akce budete mít možnost nahlédnout do Rajské zahrady a Sluneční hory snů. Rodinné vstupné 100 Kč.

Vojtěch Novotný: Jak se ubytovat v tropickém pralese

Jak je domorodá kultura a příroda tropického pralesa vzdálená životnímu stylu v české kotlině? Je novoguinejský prales se svými obyvateli neskutečná exotika, nebo jen verze české vesnice s palmami? Jsme odsouzeni k vzájemnému míjení se, nebo je možné vytvořit euro-papuánskou kulturu – a pokud ano, je vůbec žádoucí, nebo jde o Frankensteinovo monstrum?

>>

Planeta Česko

Marián Polák (režie), Radim Procházka (produkce) a Vlastimil Kostkan jako host
Předpremiéra filmu o české přírodě
Sledujete výpravné filmy o divoké přírodě? Chyběl vám pohled na českou přírodu? Dobrodružné příběhy z české přírody vám v roce 2017 nabídne nový celovečerní dokumentární film Planeta Česko.

>>

Marta Topferová a Milokraj

Koncert k ukončení programu Ekologických večerů 2017 a v rámci oslav Sluneční dům – Sluňákov: 10 let životadárné energie. Marta Töpferová je jednou z nejunikátnějších zpěvaček a skladatelek své generace.

>>

www.olomouctridi.cz

Web o odpadovém hospodářství v Olomouci, kde najdete přehledné mapy i podrobné informace k odpadovému hospodářství.

>>

Sluňákov podporují: