Zimní přírodou

Co děláme my lidé v zimě? A co se děje v přírodě? Vydáme se po stopách do zimní přírody a prozkoumáme, jestli je v ní živo, i když vypadá, že spí. Vyrobíme si ptačí krmítko a povíme si, kdo si na něj přilétne pochutnat.

>>

Živelný den v živé archeologii

Pojďte se s námi přenést do dob dávno minulých a poznejte, jak lidé dříve využívali sílu živlů. Jak se jim dařilo s nimi pracovat a začleňovat je do jejich každodenního života.
Zapalování ohně křesadlem, výroba přívěsků z kůže, práce s hlínou nebo mlácení cepem. To je jen malá ochutnávka z aktivit, které jsme pro všechny děti a jejich rodiče připravili.

>>

Poslední opravdová divočina: sedmý kontinent. Tomáš Grim

Antarktida, Falklandy, Jižní Georgie, Jižní Shetlandy a návdavkem kousek Ohňové země. Na ledový kontinent vstoupilo v celé historii o řád méně lidí, než jich každoročně navštíví Prahu, a podstatně méně než jich brouzdá různé kouty „divočiny“ jinde po světě. Antarktida je díky mezinárodním úmluvám a přísné kontrole návštěvnosti skutečně posledním velkým kusem divočiny na Zemi. „Mimozemské“ scenérie, velryby, tučňáci a mnohem, mnohem víc…

Událost Facebook.

Nabídka výletů: Genius pocit – Lichtensteinský romantický areál a další.

Organizujete výlety? Připravte nenáročný výlet pro vaše kolegy, přátele skupinu turistů nebo seniorů. Vyražte k nám do Domu přírody Litovelského Pomoraví. K zážitkové prohlídce přírodní galerie nabízíme některý z doplňujících výletů/programů. Například unikátní možnost srovnání galerie Domu přírody s Lichtensteinskou krajinnou kompozicí kolem Nových Zámků. Podrobnosti k výletům.

Moravská krajina v dílech německé literatury. Ingeborg Fialová.

Textů, vyznávajících se v němčině z lásky k Moravě je spousta – leč českému čtenáři jsou většinou zcela neznámy. Tyto texty jsou nepřístupné, protože napsané v cizím jazyce, kterému už dnes málokdo rozumí, ba mnohdy už české publikum ani neví, že ulicemi jeho města, krajinou, kterou dnes považuje za výlučně svoji, se zalíbením procházeli autoři německého rodného jazyka a psali o ní jako o své rodné zemi německy. Přednáška seznámí posluchače s dějinami a texty moravské německé literatury, které se váží k moravské krajině.

>>

Sluňákov podporují:

Na činnost Sluňákova v roce 2017 finančně přispívá Olomoucký  kraj.