Nabízíme dlouhodobou brigádu v informačním centru Domu přírody Litovelského Pomoraví. Podrobnosti.

Soví noc v Domu přírody

Večer se sovami ze stanice pro handicapované živočichy. Aktivity pro děti, beseda s živými sovami. Pohlaďte si sovu, vyfotografujte se s ní. Večerní vycházka za houkáním sov. Vhodné i pro děti, které vydrží vzhůru po sovím způsobu – ukončení po 20 hodině. Vstup zdarma.  Akce realizována za finanční podpory Státního fondu životního prostředí České republiky a Ministerstva životního prostředí.

Facebook událost.

Kterak se bobři v Domě přírody usadili

Přijďte se podívat do míst, kde si našla domov bobří rodinka. Dramatické osudy bobrů, ucpaný rybník a nakonec melodrama se šťastným koncem. Rodinný život našich bobrů. Návštěva ložnice, jídelny, trucovny, spižírny i zahrádky (garáž zatím nemají). Jak bobři pomáhají s péčí o areál domu přírody. Průvodce RNDr. Vlastimil Kostkan, PhD. Po 30 min procházce se můžete přidat k dětské skupince a projít bobří svět s využitím několika aktivit. Vstup zdarma.  Akce realizována za finanční podpory Státního fondu životního prostředí České republiky a Ministerstva životního prostředí.

Facebook událost.

Jan Sychra: Ohrožení poutníci v čase a prostoru střední Evropy

Žábronožky, listonozi a škeblovky patří k silně ohroženým živočichům, vázaným na periodické vody. Díky celé řadě adaptací a strategií, jako jsou např. mechanismy šíření nebo přežívání v extrémních podmínkách jejich biotopů, tito živočichové dodnes putují naší krajinou.

>>

Hana Librová a hosté: Věrní a rozumní – O ekologické zpozdilosti

hosté Václav Bělohradský, Josef Jařab, Lubor Kysučan, Tomáš Daněk.

Letos vyšla nová kniha Hany Librové s názvem „Věrní a rozumní: kapitoly o ekologické zpozdilosti“, která navazuje na úspěšné tituly „Pestří a zelení: kapitoly o dobrovolné skromnosti“ a „Vlažní a váhaví: kapitoly o ekologickém luxusu“. Autorka si klade otázku, proč v době pokračující devastace přírody klesá zájem o její ochranu. Jsou vinny sdělovací prostředky, nebo je naše hluchota vůči ekologickým problémům zakotvena v naší mentální výbavě, která se snaží nepříjemné skutečnosti vytěsňovat?

>>

Ekologické dny Olomouc

Na manipulační ploše

27. ročník festivalu, aneb společná porada o našem světě, prolomte virtuální bubliny, co dělí nás, tělesně, v diskusích, na EDO.

skupina Ekologické dny Olomouc/ facebook
Podrobný program zveřejníme od března.
Stručný přehled programu

>>

Přírodovědný oddíl Tuláček na Sluňákově

Máte doma malého zvědavce, který chvíli doma neposedí a rád objevuje svět kolem sebe? Přihlašte jej do přírodovědného oddílu Tuláček!
Je určen pro všechny holky a kluky od 1. do 5. třídy. Schůzky probíhají každou středu od 16.00 do 17.30 hodin na Sluňákově. Pozvánka.

www.olomouctridi.cz

Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce spouští nový web o odpadovém hospodářství v Olomouci, kde najdete přehledné mapy i podrobné informace k odpadovému hospodářství. Web vznikl v rámci projektu Jakpak dopad Odpad.
Zajímá vás, kde najdete nejbližší kontejner? Hledáte sběrnu nebo místo, kde odevzdat vysloužilý elektrospotřebič?
Podrobné mapy ukazují všechny možnosti jak s odpadem naložit.
Potřebujete novou nádobu na odpady?
Stačí vyplnit formulář.
Zajímá vás, kde se zpracovávají suroviny z Olomouce?
Cesty odpadů najdete na přehledných mapách.
Napište nám, jak se vám web líbí, pomozte nám najít chyby.
Použijte jednoduchý formulář.

>>

Bohemiae Rosa

25    31 August 2017

International Interdisciplinary Open-Air Workshop for artists and dancers exploring the relation between body, art and landscape led by Frank van de Ven and Milos Sejn. Supported by Bohemiae Rosa Foundation –   Nature Conservation Agency of the Czech Republic – Litovel Morava River Basin Protected Landscape Area – Sluňákov, The Olomouc Centre for Ecological Activities

Sluňákov podporují: