Fraňo Sabbath Travěnec: Hranický kras, Hranická propast

Mluvit jen o Hranické propasti by byla nuda. Proto se účastníci večera seznámí s okolím propasti, aby poznali toto úchvatné místo z hlediska vztahů v krajině. Zažijí malý exkurz do problematiky potápěni a tak poznají, proč výzkum propasti tak dlouho trvá. Co je to je hloubka -404 m? Délkově je to stejně jako vodorovná vzdálenost 404 m, což se zdá brnkačka, ale dolů, v čim dál tím větším tlaku okolí se vše tak dramaticky mění, ze běžný člověk o tom nemá ani páru.

>>

Den tvořivých rukou

Zimní den plný aktivit pro rodiče a děti, kde upotřebíte své šikovné ruce. Divadlo pro děti v sále. Na Sluňákově po celý den občerstvení. Poslední vstup na stanoviště v 15 hodin.

Výstava fotografií Divoká Evropa a Tajemné Borneo

V prostorách Sluňákova najdete výběry fotografií, fotografů Štěpána Mikulky (Divoká Evropa) a Lukáše Kovára (Tajemné Borneo). Vernisáž fotografií spojená s besedou s autory ve středu 12. října v 18.30 v sále. Výstava potrvá od října 2016 do ledna 2017 a je otevřená v pracovních dnech v době od 10 do 15 hodin, po domluvě i později.

Přírodovědný oddíl Tuláček na Sluňákově

Máte doma malého zvědavce, který chvíli doma neposedí a rád objevuje svět kolem sebe? Přihlašte jej do přírodovědného oddílu Tuláček!
Je určen pro všechny holky a kluky od 1. do 5. třídy. Schůzky probíhají každou středu od 16.00 do 17.30 hodin na Sluňákově. Pozvánka.

Jan Sychra: Velcí lupenonozí korýši

Žábronožky, listonozi a škeblovky patří k silně ohroženým živočichům, vázaným na periodické vody. Díky celé řadě adaptací a strategií, jako jsou např. mechanismy šíření nebo přežívání v extrémních podmínkách jejich biotopů, tito živočichové dodnes putují naší krajinou.

>>

www.olomouctridi.cz

Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce spouští nový web o odpadovém hospodářství v Olomouci, kde najdete přehledné mapy i podrobné informace k odpadovému hospodářství. Web vznikl v rámci projektu Jakpak dopad Odpad.
Zajímá vás, kde najdete nejbližší kontejner? Hledáte sběrnu nebo místo, kde odevzdat vysloužilý elektrospotřebič?
Podrobné mapy ukazují všechny možnosti jak s odpadem naložit.
Potřebujete novou nádobu na odpady?
Stačí vyplnit formulář.
Zajímá vás, kde se zpracovávají suroviny z Olomouce?
Cesty odpadů najdete na přehledných mapách.
Napište nám, jak se vám web líbí, pomozte nám najít chyby.
Použijte jednoduchý formulář.

>>

Bohemiae Rosa

25    31 August 2017

International Interdisciplinary Open-Air Workshop for artists and dancers exploring the relation between body, art and landscape led by Frank van de Ven and Milos Sejn. Supported by Bohemiae Rosa Foundation –   Nature Conservation Agency of the Czech Republic – Litovel Morava River Basin Protected Landscape Area – Sluňákov, The Olomouc Centre for Ecological Activities

Sluňákov podporují: