Poslední opravdová divočina: sedmý kontinent. Tomáš Grim

Antarktida, Falklandy, Jižní Georgie, Jižní Shetlandy a návdavkem kousek Ohňové země. Na ledový kontinent vstoupilo v celé historii o řád méně lidí, než jich každoročně navštíví Prahu, a podstatně méně než jich brouzdá různé kouty „divočiny“ jinde po světě. Antarktida je díky mezinárodním úmluvám a přísné kontrole návštěvnosti skutečně posledním velkým kusem divočiny na Zemi. „Mimozemské“ scenérie, velryby, tučňáci a mnohem, mnohem víc…

Událost Facebook.

Soví noc v Domu přírody

Večer se sovami ze stanice pro handicapované živočichy. Aktivity pro děti, beseda s živými sovami. Pohlaďte si sovu, vyfotografujte se s ní. Večerní vycházka za houkáním sov. Vhodné i pro děti, které vydrží vzhůru po sovím způsobu – ukončení po 20 hodině. 18.00 aktivity pro děti ve vstupní hale; 18:30 a 19:30 beseda v sále a vycházka ve skupinách. Rodinné vstupné 50 Kč.
Facebook událost.

Kterak se bobři v Domě přírody usadili

Návštěva bobřího světa pro děti i dospělé.  Přijďte se podívat do míst, kde si našla domov bobří rodinka. Dramatické osudy bobrů, ucpaný rybník a nakonec melodrama se šťastným koncem. Rodinný život našich bobrů. Prohlídka ložnice, jídelny, trucovny, spižírny i zahrádky (garáž zatím nemají). Jak bobři pomáhají s péčí o přírodní galerii.  Průvodce dospělých RNDr. Vlastimil Kostkan, PhD. Rodinné vstupné 50 Kč.
Facebook událost.

Hledáme posilu do informačního centra

Nabízíme dlouhodobou brigádu v informačním centru Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou.

>>

Můj život bez odpadu

Fotografická soutěž pro lidi pobývající v Olomouci

Stále více lidem nestačí odpad jen třídit. Snaží se žít tak, aby po nich zůstávalo minimum odpadu. Ať už k nim patříte, nebo chcete jen vyzkoušet jeden malý krůček, pojďte se s ostatními podělit. Pořiďte fotografie a pošlete nám je s názvem, či krátkým komentářem.

>>

Sluňákovské tábory 2018

Příměstské tábory na Sluňákově pro děti ve 4-6 let a 1–5. třídy ZŠ. Dále stanový tábor, jehož kapacita je již obsazena. Přihlašování zde.

Moje vášeň – houby.

Vojtěch Novotný je rodák ze Štěpánova u Olomouce vyučený elektrikář, který se od mala toulá po lesích kolem řeky Moravy. Zabývá se fotografováním, a určováním hub ale také jejich sběrem a kulinářskou přípravou. Nejčastěji v Litovelském Pomoraví a v Jeseníkách, kde je také dobrovolným strážcem přírody.

>>

Moravská krajina v dílech německé literatury. Ingeborg Fialová.

Textů, vyznávajících se v němčině z lásky k Moravě je spousta – leč českému čtenáři jsou většinou zcela neznámy. Tyto texty jsou nepřístupné, protože napsané v cizím jazyce, kterému už dnes málokdo rozumí, ba mnohdy už české publikum ani neví, že ulicemi jeho města, krajinou, kterou dnes považuje za výlučně svoji, se zalíbením procházeli autoři německého rodného jazyka a psali o ní jako o své rodné zemi německy. Přednáška seznámí posluchače s dějinami a texty moravské německé literatury, které se váží k moravské krajině.

>>

Nabídka výletů: Genius pocit – Lichtensteinský romantický areál a další.

Organizujete výlety? Připravte nenáročný výlet pro vaše kolegy, přátele skupinu turistů nebo seniorů. Vyražte k nám do Domu přírody Litovelského Pomoraví. K zážitkové prohlídce přírodní galerie nabízíme některý z doplňujících výletů/programů. Například unikátní možnost srovnání galerie Domu přírody s Lichtensteinskou krajinnou kompozicí kolem Nových Zámků. Podrobnosti k výletům.

Ekologické dny Olomouc 2018

Poznačte si do diářů termíny Ekologických dnů Olomouc 2018. Program připravujeme.

Besedy v Divadle hudby – zastřešující téma Antropocén: víkend 20.-22.4.2018

Výlety Ekologických dnů Olomouc: víkend 28.-29.4.2018

Ekojarmark 2018 na Horním náměstí v Olomouci tradičně 1. května

Dále výstavy, kulturní program, vycházky za přírodou a další doprovodný program.

 

Sluňákov podporují:

Na činnost Sluňákova v roce 2017 finančně přispívá Olomoucký  kraj.