advent

Adventní svícení

Tematická procházka areálem, při které rozsvítíme svíce nejen na adventním věnci. V rámci akce se budete moci podívat do běžně uzavřených objektů. Poslední vstup na trasu v 16 hodin. Rodinné vstupné 100 Kč, jednotlivci 50 Kč. Facebook událost.

navstevaukrmitka

Návštěva u krmítka

Program pro děti a jejich (pra) rodiče

Kdo přilétá v zimě na krmítko? A na čem si rád pochutná? Přijďte se společně s námi podívat zblízka na návštěvníky krmítek, strávit čas venku a jedno krmítko si i vyrobit. Pro účastníky od 4 do 99 let. Rodinné vstupné: 100 Kč.S sebou: přezůvky, dobře usušená šiška z borovice na výrobu krmítka. Kontakt: Monika Vraštilová, svůj zájem prosím hlaste na email: nebo na telefon 585 154 882

chomoutovskydub

Film o Litovelském Pomoraví ocenněný na Tour Region Film 2016

Čestné uznání poroty za kategorii „Dokumentární a publicistický film“ bylo na slavnostním večeru předáno režisérovi Miroslavu Součkovi, Michalu Servusovi, který zastupoval producenta Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR a autorovi komentáře Michalovi Bartošovi z Centra ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov.

>>
tvoriveruce

Den tvořivých rukou

Zimní den plný aktivit pro rodiče a děti, kde upotřebíte své šikovné ruce. Na Sluňákově po celý den občerstvení a doprovodný program. Poslední vstup na stanoviště v 15.30.

105

Výstava fotografií Divoká Evropa a Tajemné Borneo

V prostorách Sluňákova najdete výběry fotografií, fotografů Štěpána Mikulky (Divoká Evropa) a Lukáše Kovára (Tajemné Borneo). Vernisáž fotografií spojená s besedou s autory ve středu 12. října v 18.30 v sále. Výstava potrvá od října 2016 do ledna 2017 a je otevřená v pracovních dnech v době od 10 do 15 hodin, po domluvě i později.

tulacek

Přírodovědný oddíl Tuláček na Sluňákově

Máte doma malého zvědavce, který chvíli doma neposedí a rád objevuje svět kolem sebe? Přihlašte jej do přírodovědného oddílu Tuláček!
Je určen pro všechny holky a kluky od 1. do 5. třídy. Schůzky probíhají každou středu od 16.00 do 17.30 hodin na Sluňákově. Pozvánka.

olomouctridi

www.olomouctridi.cz

Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce spouští nový web o odpadovém hospodářství v Olomouci, kde najdete přehledné mapy i podrobné informace k odpadovému hospodářství. Web vznikl v rámci projektu Jakpak dopad Odpad.
Zajímá vás, kde najdete nejbližší kontejner? Hledáte sběrnu nebo místo, kde odevzdat vysloužilý elektrospotřebič?
Podrobné mapy ukazují všechny možnosti jak s odpadem naložit.
Potřebujete novou nádobu na odpady?
Stačí vyplnit formulář.
Zajímá vás, kde se zpracovávají suroviny z Olomouce?
Cesty odpadů najdete na přehledných mapách.
Napište nám, jak se vám web líbí, pomozte nám najít chyby.
Použijte jednoduchý formulář.

>>
bohemiarosa

Bohemiae Rosa

25    31 August 2017

International Interdisciplinary Open-Air Workshop for artists and dancers exploring the relation between body, art and landscape led by Frank van de Ven and Milos Sejn. Supported by Bohemiae Rosa Foundation –   Nature Conservation Agency of the Czech Republic – Litovel Morava River Basin Protected Landscape Area – Sluňákov, The Olomouc Centre for Ecological Activities

Sluňákov podporují:

SFZP_CMYK_NEW
olomouc_m
kraj_m
mzp_m
msmt
olomouctridi
oplzz