seminka

Denní programy v novém školním roce

Pro rok 2016-2017 máme novou nabídku denních programů. Přihlašování a rezervace termínů pro denní programy probíhá od 29. srpna pomocí online formuláře.  Podrobnosti k organizaci a přihlašování denních programů najdete zde.

setmeni

Kdo chodí domem přírody po setmění

Dobrodružná cesta pro děti a rodiče za večerním životem areálu domu přírody. Kdo se probouzí, když slunce zajde za obzor? Je potřeba mít oči otevřené, uši nastražené a nos připravený k očichání, nikdy nevíte, na koho a co při zkoumání narazíte. Protože se jedná o večerní akci, s sebou si prosím vezměte baterku nebo čelovku. Poslední vstup na trasu ve 21. hodin. Rodinné vstupné 100 Kč, jednotlivci 50 Kč. Facebook událost.

netopyri

Netopýří noc v domu přírody

Večerní vycházka za netopýry s přístrojovým poslechem netopýřích hlasů.  Před vycházkou ukázka krmení handicapovaných netopýrů a drobné aktivity pro děti. Pořádá Sluňákov ve spolupráci s ČESON, Centrum popularizace vědy PřF UP Olomouc. Facebook událost.

plot - kvetiny

Zážitkové prohlídky areálu domu přírody

Komentované prohlídky areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví se sníženým vstupným (25 Kč) v rámci dnů Evropského dědictví. Začátky u vstupu do informačního centra  9. a 10. září vždy v 10.30 a 14.00. Facebook událost.

obili

Sluňákovské dožínky

Den plný aktivit pro rodiče a děti.

>>
nz

Genius pocit – dvě romantické krajiny v jednom dnu

Organizujete výlety? Využijte unikátní možnost srovnání dvou romantických areálů. Lichtenštejnská krajinná kompozice v okolí Nových zámků a Dům, přírody Litovelského Pomoraví. více

houby

Svatováclavská vycházka na houby

Houbařská vycházka učená všem milovníkům hub a houbaření, těm kteří se sběrem hub začínají i těm zkušeným. A samozřejmě také těm, kteří houby sice nejí a ani je nesbírají, ale přesto se o nich a jejich životě rádi dozvědí. Průvodce prof. Vítězslav Bičík z mykologické poradny Vlastivědného muzea v Olomouci. Košíky, nože a další houbařské vybavení s sebou.  Návrat do Olomouce dle chuti houbařů např. vlakem ve 13.24.

adamdostal

Adam Dostál: Objevování

3. května – 30. srpna 2016, denně 10–16.30

Vesnička Horní Loděnice, téměř ani neexistuje. Když projíždíte autem mezi Opavou a Olomoucí, nikdy se zde nezastavíte – není důvod… a přesto zde Adam nachází mikro a makrosvět enigmatického světa, který často zbytečně hledáme tak daleko od domova. V případě Adama Dostála je vše na svém místě, a navíc v dosahu pomalé lidské chůze. Adamova tvorba nám zjevuje asketický, ale zároveň nově „okouzelný“ svět, který je nezbytným předpokladem pro sdílení intimity a prostoru k usebrání (Jiří Siostrzonek).

ptaci

Ptačí festival v domu přírody

Krátká podvečerní procházka areálem domu přírody s pozorováním ptáků a údržbou rozmístěných budek po hnízdní sezóně. Navíc ošetříme další skel budovy Sluňákova proti nárazům ptáků. Budeme rádi, když se sejde co nejvíce nadšených pomocníků jakéhokoliv věku!

>>
olomouctridi

www.olomouctridi.cz

Odbor životního prostředí Magistrátu města Olomouce spouští nový web o odpadovém hospodářství v Olomouci, kde najdete přehledné mapy i podrobné informace k odpadovému hospodářství. Web vznikl v rámci projektu Jakpak dopad Odpad.
Zajímá vás, kde najdete nejbližší kontejner? Hledáte sběrnu nebo místo, kde odevzdat vysloužilý elektrospotřebič?
Podrobné mapy ukazují všechny možnosti jak s odpadem naložit.
Potřebujete novou nádobu na odpady?
Stačí vyplnit formulář.
Zajímá vás, kde se zpracovávají suroviny z Olomouce?
Cesty odpadů najdete na přehledných mapách.
Napište nám, jak se vám web líbí, pomozte nám najít chyby.
Použijte jednoduchý formulář.

>>

Sluňákov podporují:

SFZP_CMYK_NEW
olomouc_m
kraj_m
mzp_m
msmt
olomouctridi
oplzz